Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Bali »

Kriminalita na Bali

Co se týče kriminality na Bali, je dobré pečlivě hlídat svá zavazadla. Pokud možno je také vhodné na sebe příliš neupozorňovat nošením drahých šperků a fotoaparátů.

Indonésie jako taková je totiž vcelku chudá země, a tak je zde koncentrace kapsářů poměrně vysoká, Bali nevyjímaje. Osobní věci se však občas ztratí i z hotelových pokojů, takže si jakékoliv cennosti raději uschovejte do hotelového sejfu.

 
Vzhledem k tomu, že v okolí Bali došlo nejednou k teroristickému útoku, dbejte na osobní bezpečnost a nechoďte osamoceni do odlehlých destinací a průběžně se informujte o situaci v zemi. Celkově je třeba mít na zřeteli zvýšenou opatrnost při cestování do vzdálených a odlehlých oblastí země, v případě individuální turistiky doporučujeme informovat se vždy na místě o aktuální bezpečnostní situaci v konkrétní oblasti a do odlehlejších končin cestovat s místním průvodcem. Pokud odněkud půjdete v noci, jděte raději ve skupině nebo se nechte svézt taxíkem (avšak využívejte pouze renomovaných taxi služeb – nutná telefonická objednávka).

Indonésie jako taková je muslimská země a islám zde nabývá na významu, proto je nutné respektovat určité zásady (např. odívání – zejména u žen, požívání alkoholu). Doporučujeme vyvarovat se opalování v plavkách (zejména bikinách) na veřejných plážích mimo hlavní turistické resorty, v některých oblastech by mohli turisté narazit na přísnější posuzování projevů „nahoty“ na veřejnosti.

Kriminalita jako taková se však na Bali stále snižuje, takže pokud budete dostatečně obezřetní, nemusíte se ničeho bát. Vaše dovolená jistě proběhne bez větších potíží!


 

Čtěte další články o Bali!

Aktuální nabídka zájezdů na Bali 

 
Tagy: , , , , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist